Рубрики
МЕНЮ
Елизавета Черных
У рамках бесіди "Життя у в'язниці та поза нею" у бліц-інтерв'ю порталу "Коментарі" взяла участь заступник міністра юстиції України — Олена Висоцька. До обговорення також приєдналися адвокат Валерій Кострюков та психолог і президент громадської організації "Союз "Золотий Вік України" Яна Баранова.
Заступник міністра юстиції України Олена Висоцька - фото "Коментарі"
Віктор Гольдський: Є в нас ще такий формат, як бліц-інтерв'ю, коли ви відповідаєте коротко "так" та "ні" чи одним реченням. Я взяв стандартні правила поводження з ув'язненими, які прийняті на Конгресі ООН в 1957 році, і декілька пунктів цікавих. І хочу, щоб ви прокоментували "так" "ні", як в Україні.
Почнімо з цього: незасуджених в'язнів треба розміщувати окремо від засуджених?
Олена Висоцька: Так. Це є по законодавству і по факту. З цим в нас все добре.
Віктор Гольдський: Осіб за, наприклад, економічний злочин потрібно утримувати окремо з тими, хто скоїв кримінальний злочин?
Олена Висоцька: Є розподіл покамерний в СІЗО.
Віктор Гольдський: У приміщеннях, де живуть і працюють в'язні, вікна мають бути достатнього розміру, щоб вони мали можливість читати, працювати за денного світла. І повинні бути зроблені так, щоб забезпечити доступ свіжого повітря. Чи існує система штучної вентиляції?
Олена Висоцька: Ні. СІЗО в Україні технічно всі зношені, з поганими умовами, вікнами.
Віктор Гольдський: Санітарні установки повинні бути достатніми, щоб будь-який ув'язнений зміг задовольнити свої потреби у будь-який час.
Олена Висоцька: У СІЗО — ні. Ми час від часу показуємо, як коштом платних камер ми ремонтуємо безкоштовні. І там є кадри "до". Коли ми показуємо, як було, це камера, яких більшість.
Віктор Гольдський: Кожному ув'язненому треба забезпечити окреме ліжко?
Олена Висоцька: З ліжками немає проблем.
Валерій Кострюков: Це в останні два-три роки, коли трошки розвантажилися СІЗО. Раніше могли спати один на одному.
Віктор Гольдський: Кожен в'язень повинен мати питну воду, коли він відчуває в ній потребу?
Олена Висоцька: Так. Вода з фільтру.
Віктор Гольдський: Усі ув'язнені, не зайняті роботою, на свіжому повітрі мають право займатися принаймні годину фізичними вправами?
Олена Висоцька: СІЗО має дворики. Вони в жахливому стані, але вони існують. Вони можуть займатися спортом без приладдя.
Баранова Яна: У 56-й колонії особа, яка відбуває дожиттєве покарання, готовий зареєструвати рекорд України. Він хоче пробігти у дворику сектору, де він відбуває покарання, полумарафонську дистанцію.
Віктор Гольдський: Кожен повинен мати можливість користуватися послугами кваліфікованого стоматолога?
Олена Висоцька: Така можливість є. Питання в тому, що є випадки, коли ігноруються прохання в'язня.
Валерій Кострюков: Я розмовляв зі своїм клієнтом, який вийшов с Менської колонії. Він розповів, що лікаря немає, можна лише видалити зуб. Це робить той, хто вміє.
Віктор Гольдський: Під час прийняття до в'язниці кожному в'язневі потрібно надати письмове роз'яснення щодо правил поводження з іншими ув'язненими, а також дозволені способи оскарження інформації?
Олена Висоцька: Допускаю, що це ігнорується.
Віктор Гольдський: Частина зароблених коштів ув’язненим залишається на зберіганні адміністрації, яка передає ці заощадження в момент його звільнення?
Олена Висоцька: Технічно, вони на рахунку установи. У рахунку установи є субрахунки усіх в'язнів. Тому фізично кошті дійсно передаються тільки після звільнення. Але він може користуватись ними. Наприклад, придбати речі в магазині, які він хоче.
Наша мета — карткові рахунки. Цивілізований спосіб. Але до цього ми ще не дійшли.
Віктор Гольдський: На ніч підслідних треба розміщувати по одинці в окремих приміщеннях?
Олена Висоцька: Немає можливості.
Віктор Гольдський: Тобто десь гарантії ув’язнених дотримуються 50/50. Є над чим працювати! Дякую усім за участь.
Також на порталі "Коментарі" - інтерв'ю з головою Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данилом Гетманцевим.
Новини